Schedule for
Saturday April 21, 2018
 April, 2018 
 SMTWTFS
14
1
2
3
4
5
6
7
15
8
9
10
11
12
13
14
16
15
16
17
18
19
20
21
17
22
23
24
25
26
27
28
18
29
30
1
2
3
4
5
19
6
7
8
9
10
11
12
Event TimesTitleRoomBuilding
Saturday, April 21, 2018
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day SpellingInn EastNorth End Station 14
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day VideotapesBoard RoomEast End Station 13
8:00 AM - 9:00 AMFP&M Safety Task Force230South Complex
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day Spelling Advanced LevelOld Madison WestNorth End Station 14
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day SpellingInn WestNorth End Station 14
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day VideotapesProfileCenter Building
8:00 AM - 1:00 PMCREECA: Russia Day240 Varsity RoomSouth Complex
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day MusicThe Capitol ViewCenter Building
8:00 AM - 3:00 PMGerman Day Spelling Level IIOld Madison EastNorth End Station 14
8:00 AM - 8:30 AMOCF Bible Study223 Lucy B. StoneSouth Complex
8:30 AM - 2:00 PMGerman Day Plenary & Advanced SkitsGreat Hall (4th Floor)North End Station 14
9:00 AM - 10:30 AMHR MeetingStudio BCenter Building
9:00 AM - 10:00 AMEducational Research -- WiscardStudio ACenter Building
9:20 AM - 2:00 PMGerman Day Skits Level II Middle SchoolFredric March Play CircleCenter Building
9:20 AM - 2:00 PMGerman Day Poetry/Advanced LevelRound Table SouthCenter Building
9:20 AM - 2:00 PMGerman Day BreakoutPaul Bunyan RoomCenter Building
9:20 AM - 2:00 PMGerman Day Poetry Level IIRosewoodCenter Building
10:00 AM - 4:00 PMDelta Delta Delta Lobby TableLiterature Table 2Center Building
10:00 AM - 4:00 PMYoungblood302B/CSouth Complex
11:00 AM - 1:30 PMBanff Mountain Film FestivalLiterature Table 1Center Building
12:00 PM - 1:00 PMYoga at NoonBeefeatersEast End Station 13
12:00 PM - 1:30 PMBIDA270 Albert SchweitzerSouth Complex
12:00 PM - 1:30 PMGibson Brown Bag223 Lucy B. StoneSouth Complex
12:30 PM - 2:00 PMProfessional Development & RecognitionStudio ACenter Building
1:00 PM - 2:00 PMFacilities Team MeetingStudio BCenter Building
1:30 PM - 2:30 PMOccupational Spanish230South Complex
1:30 PM - 3:30 PMPersonnel Classification Committee246 Club RoomSouth Complex
2:30 PM - 8:30 PMGUTS Interviews240CSouth Complex
2:30 PM - 4:00 PMBadgIRT Meeting270 Albert SchweitzerSouth Complex
2:30 PM - 4:30 PMTechnology Committee MeetingsStudio ACenter Building
2:30 PM - 4:30 PMUW Subcomittee on Sexual Assault & DVBeefeatersEast End Station 13
3:00 PM - 4:00 PMTest Training Session507 Center BuildingCenter Building
3:00 PM - 9:00 PMHarmonica Private LessonsAnnexCenter Building
3:00 PM - 6:00 PMPEOPLE ProgramEinsteins CafeSouth Complex
3:45 PM - 5:00 PMEpilepsy Support GroupBoard RoomEast End Station 13
4:30 PM - 5:30 PMOccupational Spanish230South Complex
4:30 PM - 7:30 PMFive-Year Accounting MixerTripp CommonsCenter Building
5:00 PM - 7:00 PMAlpha Zeta Meeting240A&BSouth Complex
5:00 PM - 10:00 PMQuiz Bowl Practice223 Lucy B. StoneSouth Complex
5:00 PM - 7:30 PMAsian Pacific Dance Study Group319South Complex
5:00 PM - 11:00 PMDungeon Masters Association215BSouth Complex
5:00 PM - 7:00 PMChoi Tae Kwan Do260 Susan B. AnthonySouth Complex
5:30 PM - 7:00 PMAiki Jujutsu Club246 Club RoomSouth Complex
6:00 PM - 9:00 PMUW DanceSport Team302B/CSouth Complex
6:00 PM - 10:30 PMSCUBA-Open Water ClassBeefeatersEast End Station 13
6:00 PM - 9:00 PMAbout Personal CoachingRosewoodCenter Building
6:00 PM - 9:00 PMIntegrated Liberal Studies Banquet240 Varsity RoomSouth Complex
6:00 PM - 7:00 PMWISA Intercultural Night Meeting215ASouth Complex
6:00 PM - 8:00 PMDance Showcase Rehearsal109- Dag HammarskjoldSouth Complex
6:00 PM - 7:30 PMConversation Group: Int'l & US Students270 Albert SchweitzerSouth Complex
6:00 PM - 7:30 PMBeginning Belly DanceGreat Hall (4th Floor)North End Station 14
6:15 PM - 7:30 PMEmmie Music Magazine MeetingLangdon RoomCenter Building
6:30 PM - 9:00 PMBeta Theta PiPaul Bunyan RoomCenter Building
6:30 PM - 7:30 PMBeginning Pilates160-Copper HearthSouth Complex
6:30 PM - 8:30 PM35mm Photography BasicsOld Madison WestNorth End Station 14
6:30 PM - 12:00 AMSSFC MeetingInn EastNorth End Station 14
7:00 PM - 9:00 PMStudent Labor Action Coalition MeetingProfileCenter Building
7:00 PM - 9:00 PMArt of Living Club260 Susan B. AnthonySouth Complex
7:00 PM - 9:00 PMWUD Dance Rehearsal246 Club RoomSouth Complex
7:00 PM - 9:30 PMBANFF Mountain Film FestivalTheaterCenter Building
7:00 PM - 10:00 PMUWMBDA PracticeEinsteins CafeSouth Complex
7:00 PM - 9:00 PMSCA Choir/Vocal GuildRound Table SouthCenter Building
7:00 PM - 9:00 PMLiving Water Praise Dancers230South Complex
7:00 PM - 9:00 PMDigital Photography 101Old Madison EastNorth End Station 14
7:00 PM - 9:00 PMJewish Studies: AvineriClass Of '24 Reception RmCenter Building
7:00 PM - 8:00 PMASM Academic Affairs CommitteeThe Capitol ViewCenter Building
7:00 PM - 10:00 PMBasic WoodworkingCraftshopCenter Building
7:00 PM - 10:00 PMWisconsin Energy ForumMain LoungeCenter Building
7:30 PM - 9:00 PMContinuing Belly DanceGreat Hall (4th Floor)North End Station 14
7:30 PM - 9:00 PMDance Rehearsals319South Complex
7:30 PM - 10:00 PMSex Out Loud WorkshopLangdon RoomCenter Building
7:30 PM - 8:30 PMContinuing Pilates160-Copper HearthSouth Complex
8:00 PM - 10:00 PMPsychodramas & MythopoeiaFredric March Play CircleCenter Building
8:00 PM - 9:30 PMMadison Observer Staff MeetingStudio ACenter Building
8:15 PM - 9:45 PM2005-2006 Directorate MeetingInn WestNorth End Station 14
9:00 PM - 1:30 AMBattle of the BandsRathskellerCenter Building
10:00 PM - 11:30 PMFreaks N Geeks Pirate Crew (Arrr!)Class Of '24 Reception RmCenter Building